BTK har lang erfaring og har trenere som har jobbet innenfor NTF Team Tennisskole konsept for barn mellom 5-17 år . Dette er nå utviklet videre til Tenniskids mer informasjon nede.
Kalendar og påmelding til ROGY Tour finns her
Tennisskole, TennisKids (ROGY) er et nivåtilpasset turneringskonsept fra Tennisforbundet som tar sikte på å introdusere barna for turneringsspill. For at terskelen for å være med på turneringer skal være så lav som mulig slik at barna kjenner en balanse mellom mestring og utfordring, forsøker man å ha så homogene grupper som mulig på disse turneringene. Siden vi ikke har ranking/UTR i disse årsklassene kan dette være en utfordring.
TENNISKIDS KONSEPT
TennisKids konseptet er en videreutvikling av Team Tennisskolen. Ønsker du en innføring i hva konseptet bygger på og hvorfor nettopp din klubb bør delta. Se videoen under!
[trx_video url=»https://youtu.be/FWS9NdWOEyw» ratio=»16:9″ autoplay=»off» top=»inherit» bottom=»inherit» left=»inherit» right=»inherit»]





